یکشنبه 14 آذر 1400 - 10:54 قبل از ظهر

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازديد 6
نويسنده پيام
far70 آفلاين


ارسال‌ها : 9
عضويت: 2 /7 /1400


تولیدکننده رنگ های ترافیکی

رنگ ترافیکی چیست؟


رنگ ترافیکی نوعی از رنگ‌ با پایه‌های رزین‌های اکریلیک، ترموپلاست، کلرو کائوچو و وینیلی است که در سطوح سیمانی و آسفالت کاربرد دارد. عموما از این رنگ‌ در جداول خیابانی، جاده‌ها، استخر و دیگر سطوح سیمانی و بتنی استفاده می‌گردد.

از مزیت‌های این رنگ می‌توان به دوام، چسبندگی، پوشش، مقاومت سایشی بالا و همچنین مقاومت خوب در برابر عوامل جوی اشاره کرد. همچنین زمان خشک شدن آن بسیار کوتاه است که این مورد نیز در رنگ کردن سطوح خیابان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.


انواع رنگ ترافیکی
به طور کلی می‌توان رنگ‌ های ترافیکی را در 4 دسته زیر قرار داد:

رنگ‌ ترافیکی سرد ترموپلاست:
این نوع رنگ همانطور که از اسم آن بر می‌آید دارای پایه‌ی رزین‌های اکریلیک ترموپلاست است. از این رنگ در خط‌کشی خطوط جاده در داخل و خارج شهر استفاده می‌شود. از ویژگی‌های خوب این رنگ می‌توان به سرعت بالای خشک شدن، چسبندگی و چقرمگی بالا بر روی سطوح مختلفی چون رنگ‌های قدیمی و همچنین مقاومت شیمیایی خوب آن اشاره کرد.

رنگ ترافیک کلروکانوچو:
پایه این رنگ رزین‌های آلکیدی اصلاح شده همراه با کلروکائوچو است. موارد استفاده از این نوع رنگ خط کشی خطوط جاده‌ای در مناطق با آب و هوای معتدل است.

رنگ ترافیک چند جزئی:
پایه رنگ چند جزئی رزین‌های اکریلیک سخت‌شونده همراه با سخت کننده‌های پر اکسید است. از این رنگ جهت رنگ‌‌آمیزی علائم و خطوط بر روی آسفالت استفاده می‌شود. این رنگ دارای مقاومت بالا در برابر سایش و عوامل شیمیایی و فیزیکی است.


رنگ ترافیک گرم ترموپلاست:
این نوع رنگ دارای پایه‌های رزین الکیدی، هیدروکربنی و اپوکسی است. هزینه‌های رنگ‌آمیزی توسط این نوع رنگ چند برابر هزینه‌های رنگ‌آمیزی با انواع رنگ‌ ترافیکی سرد است. با این حال دوام و مقاومت بسیار بالای این رنگ‌ها موجب شده که این هزینه‌ها به صرفه باشند.
از این رنگ در اتوبان‌ها و بزرگ‌راه‌های پر ترافیک استفاده می‌شود.رنگ ترافیک اکرلیک ترموپلاست سرد

رنگ ترافیک اکرلیک ترموپلاست گرم

رنگ ترافیک اکرلیک ترموست دو جزئی

رنگ ترافیک اکرلیک ترموست سه جزئی

رنگ روغنی مخصوص جدول

رنگ ترافیک کولورو کائوچو

دوشنبه 19 مهر 1400 - 19:52
نقل قول اين ارسال در پاسخ گزارش اين ارسال به يک مدير
ارسال پاسخ
براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :