دوشنبه 02 خرداد 1401 - 2:51 بعد از ظهر

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازديد 43
نويسنده پيام
far70 آفلاين


ارسال‌ها : 49
عضويت: 2 /7 /1400


خرید رنگ ترافیکی

ویژگی رنگ ترافیکی چیست؟
یک رنگ ترافیکی باکیفیت رنگی است که از مقاومت سایشی و مکانیکی بالایی برخوردار باشد. همچنین برای اجرا در اماکن مختلف، انعطاف پذیری بالایی دارند. رنگ های ترافیکی با گذشت زمان و تابش مستقیم نور خورشید یا قرار گرفتن در معرض برف و باران ماهیت خود را از دست نداده و رنگ خود را حفظ می‌کند. هر چند پس از گذشت مدت زمان زیادی، ماندگاری رنگ کاهش می‌یابد و پیمانکاران شهری باید نسبت به رنگ آمیزی مجدد معابر و خط کشی خیابان‌ها اقدام کنند. از دیگر ویژگی های این رنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سریع خشک می‌شوند.
قابلیت چسبندگی آن‌ها به سطوحی مانند آسفالت و بتن بالاست.
در برابر تغییرات جوی استقامت خوبی دارند.


چرا از رنگ ترافیکی برای رنگ آمیزی جدول‌ خیابان ها استفاده می‌شود؟
نوع خاصی از رنگ های ترافیکی با هدف رنگ آمیزی جدول خیابان ها تولید می‌شوند. این رنگ‌ها نیز دارای انواع متفاوتی هستند. رنگ ترافیکی آلکیدی که با قلم مو یا غلطک اجرا می‌شود، یکی از انواع رنگ های ترافیکی جدولی است که بر پایه رزین آلکیدی تولید می‌شود. رنگ ترافیکی آلکیدی از چسبندگی خوبی برخوردار است. اگر سطح جدولی که قرار است رنگ آمیزی شود بتنی باشد، بهترین نوع رنگ ترافیکی برای آن رنگ ترافیکی آکریلیکی است. این رنگ بر پایه رزین های آکریلیکی واتربیس تولید می‌شود. از دیگر مزیت های این رنگ این است که عاری از ترکیبات آلی فرار است به همین خاطر با محیط زیست سازگارتر بوده و آسیبی به آن وارد نمی‌کند.

از دیگر انواع رنگ های ترافیکی جداول می‌توان به رنگ های ترافیکی پلی یورتان اشاره کرد. این رنگ یک مزیت بزرگ دارد و آن مزیت هم مقاومت بالای این رنگ در برابر نور خورشید است. این رنگ ها همچنین در برابر تغییرات جوی نیز مقاوم هستند بنابراین برای رنگ آمیزی جداول مناطق سردسیر یا گرمسیر بسیار مناسب هستند.


مراحل اجرای رنگ ترافیکی به چه صورت است؟
مهم‌ترین اقدامی که پیش از رنگ آمیزی با رنگ ترافیکی باید صورت بگیرد، زیرسازی و آماده سازی سطح است. سطحی که قرار است رنگ ترافیکی بر روی آن اجرا شود باید کاملا خشک باشد. در صورت وجود رطوبت چسبندگی رنگ به سطح کاهش خواهد یافت.

پس از خشک کردن سطح باید از تمیز بودن آن اطمینان کسب کرد. پیش از آنکه شروع به رنگ آمیزی با رنگ های ترافیکی کنند با کمک باد پرفشار سطح را از هرگونه گرد و غبار پاک می‌کنند. باقی ماندن هرگونه مواد شیمیایی چون قیر، روغن یا بنزین بر روی سطحی که قرار است رنگ آمیزی شود، ماندگاری رنگ ترافیکی را کاهش می‌دهد بنابراین سطح باید کاملا از هرگونه مواد شیمیایی پاک شود. در نهایت پس از پوشاندن تمامی خلل‌ها و ترک‌ها و استفاده از پرایمر بر روی سطح، می‌توان رنگ ترافیکی را بر روی آن اجرا کرد. هدف استفاده از پرایمر افزایش چسبندگی رنگ به سطوح مورد نظر است.


دوشنبه 27 دی 1400 - 19:20
نقل قول اين ارسال در پاسخ گزارش اين ارسال به يک مدير
ارسال پاسخ
براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :