دوشنبه 28 خرداد 1403 - 1:59 قبل از ظهر

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازديد 214
نويسنده پيام
far70 آفلاين


ارسال‌ها : 49
عضويت: 2 /7 /1400


رنگ ترافیکی روشان فام

انواع رنگ ترافیکی کدام‌اند؟
رنگ‌ های ترافیکی جزو دسته رنگ های صنعتی به شمار می‌روند. از این رنگ‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست برای خط کشی خیابان‌ها، خط کشی عابر پیاده، بزرگراه‌ها و… استفاده می‌شود. اگر در خیابان ها و جاده های بین شهری یک شبکه ترددی مناسب را مشاهده می‌کنید، به دلیل وجود خط کشی‌های اصولی خیابان‌ها است. با کمک این رنگ ها محدوده های خاصی برای تردد تعیین شده و این موضوع ایمنی رانندگی در جاده ها را افزایش می‌دهد.

رنگ‌های ترافیکی سرد رنگ‌های تک جزئی و رنگ ترافیکی گرم رنگ هایی دو جزئی هستند. تک جزئی بودن رنگ ترافیکی سرد موجب شده است مقاومت کمتری نسبت به رنگ های ترافیکی گرم داشته باشند از همین‌رو از این رنگ‌ها عموما برای رنگ آمیزی معابر فرعی و خیابان‌های کم ترددتر استفاده می‌کنند. به عبارتی می‌تواند گفت ماندگاری رنگ ترافیکی سرد از از رنگ‌های ترافیکی گرم کمتر است به همین خاطر برای خیابان‌ها یا پارکینگ‌های شلوغ و پر رفت و آمد چندان مناسب نیستند.

برای خط کشی پارکینگ‌های عمومی و پرتردد از رنگ‌ ترافیکی گرم استفاده می‌شود که قیمت بالاتری نیز دارد. اما اگر یک ساختمان چند طبقه دارید و می‌خواهید پارکینگ شخصی خود را رنگ آمیزی کنید، با توجه به اینکه تردد در این پارکینگ شخصی به اندازه پارکینگ‌های عمومی نیست شما می‌توانید از رنگ های ترافیکی سرد استفاده کنید. رنگ ترافیکی سرد قیمت مناسب‌تر و اجرای ساده‌تری دارد.

رنگ ترافیکی سرد خود انواع متفاوتی دارد. این رنگ ممکن است بر پایه رزین آلکیدی که با کلروکائوچو اصلاح شده‌اند تولید شده باشد که در این صورت به آن‌ها رنگ سرد کلروکائوچو گفته می‌شود. خط کشی‌های ممتد و منقطعی که در خیابان‌های داخل و خارج شهر می‌بینید با این رنگ‌ کشیده شده‌اند. نوعی دیگر از رنگ سرد ترافیکی نیز وجود دارد که بر پایه رزین آکریلیک ترموپلاست تولید می‌شوند.

پایه حلال این رنگ‌ها آب است به همین خاطر خواص مکانیکی بالایی دارد. نوعی دیگر از رنگ ترافیکی سرد نیز وجود دارد که با عنوان رنگ ترافیکی چند جزئی شناخته می‌شود. این دسته از رنگ ها بر پایه رزین آکریلیک ترموست تولید می‌شوند. از این رنگ اغلب برای کشیدن علائم هشدار بر روی جاده‌ها و خط کشی خطوط عابر پیاده استفاده می‌شود. کیفیت این رنگ حین ساخت تاثیر زیادی در ماندگاری آن خواهد داشت.


رنگ ترافیک اکرلیک ترموپلاست سرد
رنگ ترافیک اکرلیک ترموپلاست گرم
رنگ ترافیک اکرلیک ترموست دو جزئی
رنگ ترافیک اکرلیک ترموست سه جزئی
رنگ ترافیک کولورو کائوچو
رنگ روغنی مخصوص جدول

دوشنبه 27 دی 1400 - 19:21
نقل قول اين ارسال در پاسخ گزارش اين ارسال به يک مدير
ارسال پاسخ
براي نمايش پاسخ جديد نيازي به رفرش صفحه نيست روي تازه سازي پاسخ ها کليک کنيد !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :